Odwiedź najbliższą klinikę

Twoja rutyna Melasma

W przeciwieństwie do mniejszych, izolowanych plam słonecznych, melasma charakteryzuje się większymi, ciemnymi plamami spowodowanymi czynnikami hormonalnymi i środowiskowymi. Zobacz naszą zalecaną rutynę poniżej.

Dowiedz się więcej o Melasmie

Twoja poranna rutyna

ÜberZinc 
21% nawilżający tlenek cynku z SPF 15 PA+++

FG SS UberZinc 50ml

 449.00

Więcej informacji
EnLighten 
Serum rozjaśniające skórę, wyrównujące nierównomierny koloryt skóry

FG SS EnLighten 30ml

 549.00

Więcej informacji
Dermiotic 
Esencja pre/probiotyczna

FG SS Dermiotic 30ml

 259.00

Więcej informacji
UltraCleanse 
Wielokrotnie nagradzany żel oczyszczający do wszystkich rodzajów skóry

FG SS UltraCleanse 120ml

 279.00

Więcej informacji
Effica C 
Niezbędne serum z witaminą C wzmacniające ochroną antyoksydacyjną

FG SS Effica C 30mL

 479.00

Więcej informacji

Twoja wieczorna rutyna

Vitamin B 
Wielokrotnie nagradzane serum z 13% niacynamidem, które wzmacnia barierę ochronną skóry

FG SS Vitamin B 30ml

 469.00

Więcej informacji
LumiBalance 
Wielokrotnie nagradzany multiaktywny i rozświetlajacy olejek do twarzy

FG SS LumiBalance 30ml

 459.00

Więcej informacji
Ultimate A 
Serum z witaminą A z kapsułkowanym retinolem regulującym odnowę skóry

FG SS Ultimate A 30ml

 529.00

Więcej informacji
Dermiotic 
Esencja pre/probiotyczna

FG SS Dermiotic 30ml

 259.00

Więcej informacji
UltraCleanse 
Wielokrotnie nagradzany żel oczyszczający do wszystkich rodzajów skóry

FG SS UltraCleanse 120ml

 279.00

Więcej informacji

Cotygodniowa rutyna

ReVeal 
13% AHA / 2% BHA serum złuszczające i poprawiające strukturę skóry

FG SS ReVeal 30ml

 449.00

Więcej informacji

Zdobądź cztery bezpłatne próbki do wyboru przy zakupie tej rutyny.

Melasma 101

Melasma jest spowodowana zarówno wewnętrznymi wyzwalaczami hormonalnymi, jak i środowiskowymi, dotykającymi głównie kobiety - chociaż dotyka również 10% mężczyzn. Ciemne plamy są często równomiernie rozmieszczone na twarzy, policzkach, brodzie, grzbiecie nosa i czole. Ten stan jest zwykle powodowany przez światło UV, światło niebieskie i hormony ciążowe. Inne zmiany hormonalne, takie jak menopauza, HTZ, środki antykoncepcyjne i poziom kortyzolu wywołany stresem, również mogą zaostrzyć stan. W niektórych przypadkach nadmierne przegrzanie poprzez silne peelingi chemiczne lub nawet intensywne ćwiczenia mogą stymulować melanocyty do nadmiernej produkcji melaniny.Ten stan jest złożony i trudny, ale można go kontrolować. Cynk jest składnikiem bohatera, jeśli chodzi o leczenie wszelkich form pigmentacji. Codzienne stosowanie fizycznego filtra przeciwsłonecznego z tlenkiem cynku ochroni skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UVA, UVB, IR (podczerwień) i HEV (światło widzialne o wysokiej energii / światło niebieskie), co zapobiegnie uwydatnieniu się pigmentacji. Cynk jest również przeciwzapalny, co może pomóc innym czynnikom wyzwalającym pigmentację. Zwróć uwagę na makijaże mineralne, które zawierają tlenek cynku i tlenki żelaza dla dodatkowej ochrony przed niebieskim światłem.Miejscowe witaminy zapewnią szereg korzyści w regulacji nadmiaru pigmentu. Witamina A zwiększa obrót komórek na skórze, co zmniejsza zbrylanie się melaniny, a także hamuje enzym tyrozynazy potrzebny do produkcji melaniny. Niacynamid (witamina B3) to fantastyczne, wszechstronne rozwiązanie zapobiegające przenoszeniu nadmiaru pigmentu z melanocytów, podczas gdy witamina C może jeszcze bardziej zmniejszyć aktywność enzymu tyrozynazy. Ukierunkowane peptydy będą również działać w celu uspokojenia tego enzymu, utrzymując zdrowe komórki melanocytów, co spowoduje bardziej równomierny koloryt skóry.Najlepszym podejściem do melasmy jest delikatny dotyk; lekkie peelingi chemiczne i zabiegi, które nie powodują bezpośredniego przegrzania skóry. Zapanuj nad tym schorzeniem dzięki regularnym zabiegom, modyfikacji stylu życia, opalaniu się i stosowaniu aktywnych kosmeceutyków.
©2023 Synergie Skin Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: WDesign
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram