Odwiedź najbliższą klinikę

Blog Synergie Skin

Jak ważne są wskaźniki SPF?

Igłowanie skóry w domu to świetne wprowadzenie do dalszego zwiększania skuteczności rutynowej pielęgnacji skóry. Dzięki odpowiedniemu urządzeniu do rolowania w domu mikronakłuwanie wspomaga penetrację składników aktywnych, dostarczając je bezpośrednio do strefy docelowej, aby zmaksymalizować rezultaty.

I korzyści z fizycznej ochrony przeciwsłonecznej

Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne odgrywa znaczącą rolę w przyspieszaniu procesu starzenia się skóry, a jeśli nie jest kontrolowana, może spowodować poważne uszkodzenia skóry, a w najgorszym przypadku - czerniaka złośliwego.

Jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną, wielu konsumentów często kieruje się oceną SPF jako jedynym punktem odniesienia, ale jest to poważny błąd. Ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych jest bardziej skomplikowana niż tylko stosowanie wysokich filtrów SPF, ponieważ musimy spojrzeć całościowo na różne szkodliwe promienie (zarówno UVA jak i UVB), które oddziałują na naszą skórę każdego dnia.

Przyjrzyjmy się zatem zagrożeniom związanym z ekspozycją na słońce oraz, co ważniejsze, rozwiązaniom, które pozwalają je zwalczyć! Na tym blogu wyjaśnimy, czego należy szukać w kremie do opalania, jakie składniki są równie ważne jak SPF i jak możesz chronić swoją skórę w dłuższej perspektywie dzięki ochronie o szerokim spektrum.

.  

Jak ważny jest więc SPF w ujęciu całościowym? 

Mało znanym, ale niezwykle ważnym faktem dotyczącym ochrony przeciwsłonecznej jest to, że SPF to tylko połowa rozwiązania. SPF mierzy spalanie tylko dla promieni UVB. SPF jest równaniem matematycznym wskazującym, jak długo możesz przebywać na słońcu bez zaczerwienienia i nie mierzy ochrony przed promieniami UVA, które niszczą kolagen i przyspieszają starzenie się skóry, a także powodują długotrwałe uszkodzenia komórek. Podczas gdy skutki działania promieni UVA nie są zwykle wykrywane natychmiast, mają one potencjał powodowania paskudnych mutacji w komórkach, które mogą prowadzić do czerniaka i innych nowotworów skóry. Widocznym efektem działania promieni UVA jest starzejąca się skóra ("A" oznacza "Ageing"), podczas gdy promienie UVB w widoczny sposób spalają skórę (pamiętaj, że "B" oznacza "Burning"). Wynika z tego, że promienie UVA powinny być traktowane równie poważnie jak UVB.

Więc …czy SPF 100 nie jest najlepszą opcją dla ochrony przeciwsłonecznej?

Mówiąc wprost, nie. Nawet jeśli produkt został sklasyfikowany jako SPF100, określa to jego skuteczność w ochronie skóry tylko przed promieniami UVB i nie wskazuje, jak bardzo skóra będzie chroniona przed promieniami UVA. SPF to tylko połowa sukcesu!

I chociaż produkty z wysokim SPF, takie jak SPF100, mogą wydawać się najlepszą opcją ochrony przeciwsłonecznej, wielu dermatologów twierdzi, że może to często wywoływać u konsumentów fałszywe poczucie bezpieczeństwa, kiedy myślą, że mogą przebywać na zewnątrz przez cały dzień bez konieczności ponownej aplikacji.

W końcu wszyscy potrzebujemy ochrony zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB, dlatego też zawsze należy szukać produktów przeciwsłonecznych o szerokim spektrum ochrony. Ta klasyfikacja jest o wiele ważniejsza niż sam SPF.

Rozwiązanie problemu wyboru kremu przeciwsłonecznego? Zwróć uwagę także na ocenę PA+

Zrozumienie etykiet filtrów przeciwsłonecznych może być mylące. Ponieważ SPF mierzy tylko promieniowanie UVB (tj. jak długo potrwa zanim się zaczerwienisz), ocena PA+ mierzy ochronę przeciwsłoneczną UVA. Oznaczenia PA+ to system oceny, który mierzy stopień ochrony produktu przed starzeniem się skóry i szkodliwym dla niej promieniowaniem UVA (pamiętaj o "A" oznaczającym starzenie się).

 1. PA+ = mała ochrona przed promieniowaniem UVA
 2. PA++ = umiarkowana ochrona przed promieniowaniem UVA
 3. PA++ = wysoka ochrona przed promieniowaniem UVA
 4. PA++++ = Wyjątkowo wysoka ochrona przed promieniowaniem UVA

Jaki filtr przeciwsłoneczny wybrać? Fizyczny czy chemiczny?? 

Jako producent kosmetyków do pielęgnacji skóry, firma Synergie Skin dokłada wszelkich starań, aby nasze produkty były wolne od wątpliwych składników, które uważamy za "czerwone flagi" w filtrach przeciwsłonecznych. Są to zazwyczaj dodatki chemiczne, które mogą być szkodliwe dla komórek, jeśli pozwolą na ich nagromadzenie w dłuższym okresie czasu. Chemiczne filtry przeciwsłoneczne wchłaniają się pod powierzchnię skóry i działają poprzez pochłanianie promieniowania UV i rozpraszanie energii w postaci ciepła. Są one później rozkładane w organizmie, a produkty uboczne są przenoszone do krwiobiegu, gdzie mogą być wykryte w wydalinach ciała, takich jak mocz.

Większość dermatologów jest zgodna co do tego, że chemiczne filtry przeciwsłoneczne są bardziej konsekwentnie powiązane z nadwrażliwością na światło i podrażnieniem skóry w porównaniu z mineralnymi/fizycznymi filtrami przeciwsłonecznymi. Istnieją również zakazy stosowania niektórych chemicznych filtrów przeciwsłonecznych, takich jak oxybenzone, ze względu na ich zdolność do uszkadzania życia morskiego i potencjalnego powodowania sterylności koralowców i bielenia. Dlatego wybieram preparaty z fizycznymi filtrami przeciwsłonecznymi.

Fizyczne filtry przeciwsłoneczne (takie jak tlenek cynku i dwutlenek tytanu) znajdują się na skórze i nie przenikają do niej, dopóki nie zostanie naruszona bariera ochronna skóry. Dlatego nie są one wchłaniane do krwiobiegu i stanowią barierę ochronną dla promieniowania UV, gdzie odbijają, rozpraszają i pochłaniają światło UVA i UVB.

8 korzyści z tlenku cynku fizycznej ochrony przeciwsłonecznej obejmują:

 1. Ochrona zarówno przed promieniami UVA jak i UVB
 2. Brak wchłaniania do krwiobiegu
 3. Tlenek cynku jest silnym środkiem przeciwzapalnym, który jest niezbędny dla zdrowia komórek i ciała. Krem z tlenkiem cynku jest często stosowany u niemowląt na odparzenia pieluszkowe i jest doskonały dla osób z podrażnioną skórą.
 4. Właściwości lecznicze zostały znalezione w tlenku cynku. W rzeczywistości nasze ciało naturalnie transportuje ten super minerał cynk do miejsca rany w celu uzdrowienia, gdy wyczuwa uraz skóry.
 5. Właściwości przeciwbakteryjne tlenku cynku zmniejszają bakterie C.acnes i mogą zmniejszyć nasilenie zmian trądzikowych.
 6. Tlenek cynku jest łagodnym blokerem DHT (dihydrotestosteronu) pomagającym zmniejszyć nadmiar "lepkiego" oleju, który blokuje pory.
 7. Tlenek cynku jest bezpieczny dla dzieci.
 8. Tlenek cynku jest uważany za przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla rafy.

Więc, który wybrać - fizyczny czy chemiczny? Każdy filtr przeciwsłoneczny jest lepszy niż żaden, ale biorąc pod uwagę wybór, radzę zdecydować się na filtr przeciwsłoneczny na bazie tlenku cynku - taki jak ÜberZinc - ponieważ jest to naturalny minerał, który blokuje szkodliwe promienie UVA i UVB. Kiedy następnym razem będziesz kupować krem z filtrem, szukaj określeń "ochrona przed promieniowaniem UVA/UVB" lub "ochrona o szerokim spektrum". Zawsze sprawdzaj listę składników na etykiecie przed zakupem i szukaj filtrów przeciwsłonecznych z cynkiem.

Dlaczego cynk jest tak ważny w fizycznej ochronie przeciwsłonecznej?

Tlenek cynku (znajdujący się w kremie nawilżającym ÜberZinc firmy Synergie Skin i wszystkich podkładach Synergie Minerals) jest nie tylko fizycznym filtrem przeciwsłonecznym, który chroni przed promieniowaniem UVA i UVB, ale również spełnia wiele warunków, jeśli chodzi o maksymalizację zdrowia skóry. Jego działanie przeciwzapalne może zmniejszyć zaczerwienienie i gojenie się skóry, co czyni go idealnym dla skóry wrażliwej. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, przeciwzapalnym i kontrolującym wydzielanie sebum, tlenek cynku jest również ulubionym składnikiem osób cierpiących na trądzik. W ostatnim raporcie opublikowanym przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków) stwierdzono, że tylko tlenek cynku i dwutlenek tytanu (oba naturalne minerały ziemi) są uznawane za bezpieczne i skuteczne składniki filtrów przeciwsłonecznych. W rzeczywistości, FDA ocenia mineralny tlenek cynku jako jedyny pojedynczy składnik ochrony przeciwsłonecznej, który może skutecznie blokować zarówno UVA jak i UVB.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące fizycznych filtrów przeciwsłonecznych Synergie Skin

Jak skuteczny jest ÜberZinc jako jedyna forma ochrony przed słońcem? Jak ważny jest SPF ogólnie?
ÜberZinc (SPF 15 i PA++) to świetny produkt do codziennego użytku, który będzie chronił przed promieniami UVA i UVB. Jest to odżywczy, nie rozjaśniający skóry krem nawilżający z wbudowaną ochroną przed promieniowaniem UVA i UVB, który zasłużył na miejsce w naszej kolekcji niezbędników do codziennej pielęgnacji skóry.

Tlenek cynku chroni również przed szkodliwymi promieniami UVA, które przenikają przez okna, dlatego idealnie nadaje się na wycieczki samochodowe i do biura.

Jednak, mimo że jest to idealny krem nawilżający do codziennej pielęgnacji i nawilżania, nie polecamy go do całodziennego noszenia na plaży, pływania lub intensywnego przebywania na świeżym powietrzu, ponieważ jest podatny na zmywanie. Pamiętaj, aby zawsze nakładać go ponownie, ponieważ jest to fizyczny filtr przeciwsłoneczny. Zasada dotycząca fizycznego filtra przeciwsłonecznego brzmi: "jeśli się go ruszysz, stracisz go".

Dlaczego ÜberZinc ma tylko SPF 15, a nie wyższy?
Chociaż ÜberZinc firmy Synergie Skin jest uznawany przez organy regulacyjne za kosmetyczny filtr przeciwsłoneczny, jest on przede wszystkim odżywczym i nawilżającym środkiem do pielęgnacji skóry, który oferuje dodatkową ochronę przeciwsłoneczną.

Synergie Skin jest obecnie w trakcie uzyskiwania certyfikatu Therapeutic Goods Administration (TGA), który umożliwi firmie Synergie Skin podawanie w produktach do pielęgnacji skóry wartości SPF powyżej 15. Jednakże, aby firma mogła twierdzić, że jej kosmetyczny filtr przeciwsłoneczny ma SPF powyżej 15, TGA wymaga, aby produkt został wyprodukowany w zakładzie posiadającym licencję TGA. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy SPF produktu przekracza wartość 15.

Aby utrzymać stałą kontrolę jakości produkcji naszych formuł, produkty Synergie Skin są wytwarzane we własnym laboratorium w Melbourne: w zakładzie posiadającym certyfikat ISO 22716:2007. Obecnie nie zlecamy produkcji placówce TGA i dlatego nie możemy twierdzić, że ÜberZinc (zawierający 21% tlenku cynku, o stężeniu 214,5 mg/g) i ÜberZinc Body (zawierający 25% tlenku cynku, o stężeniu 250,0 mg/g) posiadają wyższy SPF niż 15. Jak wspomniano wcześniej, obecnie pracujemy w zgodzie z TGA, aby uzyskać ich certyfikat w najbliższej przyszłości.

W celu zwiększenia ochrony przeciwsłonecznej Synergie Skin zaleca stosowanie MineralWhip i Second Skin Crush jako cennych dodatków do codziennej pielęgnacji skóry. Nasz MineralWhip SPF 40 PA++++ zawiera ponad 40% tlenku cynku, dwutlenku tytanu i tlenków żelaza; nasz Second Skin Crush SPF 40 PA++++ został opracowany z zastrzeżoną mieszanką ponad 50% tlenku cynku, dwutlenku tytanu i tlenków żelaza dla zapewnienia szerokiego spektrum ochrony UVA/UVB. Znaczny poziom tlenku żelaza zwiększa ochronę przed promieniowaniem UVA/B, blokując jednocześnie widzialne światło HEV, dzięki czemu nasze Second Skin Crush SPF40 PA++++ i Mineral Whip SPF 40 PA++++ zapewniają wyższy poziom ochrony przeciwsłonecznej niż ÜberZinc.

Czy nakładanie produktów na ÜberZinc oferuje zwiększoną ochronę SPF?
Tylko tak długo, jak długo są to fizyczne filtry przeciwsłoneczne, a nie chemiczne. Nakładanie dwóch fizycznych produktów może zapewnić lepszą ochronę, ponieważ przy nakładaniu wielu warstw na powierzchnię skóry będzie znajdować się gęstsza warstwa cząsteczek mineralnych (np. krem nawilżający ÜberZinc plus sypkie minerały Second Skin Crush). Tak więc, chociaż w przypadku fizycznych filtrów przeciwsłonecznych można zwiększyć SPF poprzez nałożenie na siebie dwóch produktów, nie oznacza to, że można po prostu zmieszać ze sobą dwa dowolne filtry SPF! Mieszając dwa chemiczne filtry przeciwsłoneczne, zazwyczaj otrzymujesz produkt o wyższym SPF, ale produkt o niższym SPF może w rzeczywistości rozcieńczyć ten wyższy.

Czy konieczne jest ponowne nakładanie fizycznych filtrów przeciwsłonecznych?
Zasada dozowania 1/4 łyżeczki na twarz odnosi się bardziej do chemicznych filtrów przeciwsłonecznych niż do mineralnych. Dozowanie mineralnych kremów przeciwsłonecznych również ma znaczenie, ale sposób ich działania jest zupełnie inny i tak naprawdę zależy od gęstości cząsteczek tlenku cynku i dwutlenku tytanu na skórze oraz od nałożenia odpowiedniej ilości. Cząsteczki mineralne nie wchłaniają się w powierzchnię skóry, tak jak chemiczne filtry przeciwsłoneczne, ponieważ znajdują się na skórze i stanowią fizyczną barierę dla promieniowania UV, więc zasada dozowania nie jest dokładnie taka sama. Jako ogólna zasada, potrzebujesz jednej do dwóch obfitych pompek ÜberZinc na przeciętną twarz i szyję. Pamiętaj jednak o zasadzie: poruszasz nim, tracisz go! Jeśli pocisz się lub pocierasz twarz, usuwasz tę cenną barierę, więc musisz ponownie zastosować ją dla ochrony.

Fizyczny filtr przeciwsłoneczny do ciała
Jeśli chodzi o codzienną ochronę przed słonecznym promieniowaniem UV, podczerwienią i światłem niebieskim, większość z nas skupia się tylko na twarzy, a zaniedbujemy obszar poniżej brody. Aby zapewnić sobie codzienną ochronę, pamiętaj o zastosowaniu kremu na szyję, dekolt i dłonie. To wszystko są częste obszary zaniedbań i są martwymi zdradzaczami naszego wieku, gdy jesteśmy starsi. Zastosuj ÜberZinc Body na szyję, odsłoniętą klatkę piersiową i grzbiety rąk jako swój codzienny lekki filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum SPF 15.

Wróć do bloga
©2023 Synergie Skin Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: WDesign
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram