Odwiedź najbliższą klinikę

Twoja rutyna dotycząca hiperpigmentacji

Przebarwienia definiuje się jako plamy posłoneczne, plamy pozapalne (PIH) lub melasma, zwykle spowodowane nadmierną produkcją melaniny i ekspozycją na słońce. Zobacz naszą zalecaną rutynę poniżej.

Dowiedz się więcej o hiperpigmentacji

Twoja poranna rutyna

ÜberZinc 
21% nawilżający tlenek cynku z SPF 15 PA+++

FG SS UberZinc 50ml

 449.00

Więcej informacji
EnLighten 
Serum rozjaśniające skórę, wyrównujące nierównomierny koloryt skóry

FG SS EnLighten 30ml

 549.00

Więcej informacji
Dermiotic 
Esencja pre/probiotyczna

FG SS Dermiotic 30ml

 259.00

Więcej informacji
UltraCleanse 
Wielokrotnie nagradzany żel oczyszczający do wszystkich rodzajów skóry

FG SS UltraCleanse 120ml

 279.00

Więcej informacji
Effica C 
Niezbędne serum z witaminą C wzmacniające ochroną antyoksydacyjną

FG SS Effica C 30mL

 479.00

Więcej informacji

Twoja wieczorna rutyna

Vitamin B 
Wielokrotnie nagradzane serum z 13% niacynamidem, które wzmacnia barierę ochronną skóry

FG SS Vitamin B 30ml

 469.00

Więcej informacji
LumiBalance 
Wielokrotnie nagradzany multiaktywny i rozświetlajacy olejek do twarzy

FG SS LumiBalance 30ml

 459.00

Więcej informacji
Ultimate A 
Serum z witaminą A z kapsułkowanym retinolem regulującym odnowę skóry

FG SS Ultimate A 30ml

 529.00

Więcej informacji
Dermiotic 
Esencja pre/probiotyczna

FG SS Dermiotic 30ml

 259.00

Więcej informacji
UltraCleanse 
Wielokrotnie nagradzany żel oczyszczający do wszystkich rodzajów skóry

FG SS UltraCleanse 120ml

 279.00

Więcej informacji

Cotygodniowa rutyna

ReVeal 
13% AHA / 2% BHA serum złuszczające i poprawiające strukturę skóry

FG SS ReVeal 30ml

 449.00

Więcej informacji

Zdobądź cztery bezpłatne próbki do wyboru przy zakupie tej rutyny.

Przebarwienia 101

Istnieją trzy rodzaje hiperpigmentacji, które można leczyć za pomocą kosmetyków leczniczych i zabiegów skórnych: plamy starcze, hiperpigmentacja pourazowa (PIH) i melasma.

Plamy starcze, zwane również "plamami starczymi", są najczęstszą formą hiperpigmentacji. Stan ten jest spowodowany melanocytami, które wypełniają twoje komórki skóry melaniną (naszym naturalnym ciemnym barwnikiem) w celu ochrony przed uszkodzeniami słonecznymi. Dlatego ochrona przeciwsłoneczna jest najważniejszym składnikiem leczenia każdej formy hiperpigmentacji. W celu zapobiegania, stosuj skuteczny filtr przeciwsłoneczny, unikając długotrwałego narażenia na słońce - w ten sposób unikasz pobudzania melanocytów (komórek produkujących barwnik) już na samym początku! Codzienne stosowanie fizycznego filtru przeciwsłonecznego z tlenkiem cynku ochroni twoją skórę przed uszkodzeniami UVA, UVB, IR (podczerwienią) i HEV (światłem widzialnym o wysokiej energii/niebieskim światłem), co zapobiegnie nasileniu się przebarwień. Cynk ma również właściwości przeciwzapalne, co może pomóc w przypadku innych czynników powodujących hiperpigmentację.

Hiperpigmentacja pourazowa (PIH) odnosi się do czerwonych, fioletowych lub brązowych obszarów, które pojawiają się na skórze po urazach, działaniu ciepła lub infekcji. Dzieje się tak dlatego, że skóra została uszkodzona, a melanocyty próbują chronić skórę ponownie, tworząc więcej barwnika. Wielu ludzi nazywa PIH rodzajem blizny, ale technicznie to nie jest prawda, ponieważ pod skórą nie ma utraty tkanki. Niektóre osoby o ciemniejszym odcieniu skóry są bardziej podatne na PIH w wyniku urazów skóry, dlatego powinny unikać zbyt agresywnych zabiegów lub przegrzewania skóry.

Melasma jest spowodowana zarówno wewnętrznymi czynnikami hormonalnymi, jak i czynnikami środowiskowymi, głównie dotyczącymi kobiet, choć dotyczy również 10% mężczyzn. Ciemne plamy często równomiernie rozkładają się na twarzy, policzkach, brodzie, nosie i czole. Ten stan jest zwykle spowodowany promieniowaniem UV, niebieskim światłem i hormonami ciążowymi. Inne zmiany hormonalne, takie jak menopauza, hormonalna terapia zastępcza, środki antykoncepcyjne i poziomy kortyzolu związane ze stresem, mogą również nasilać ten stan.
©2023 Synergie Skin Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: WDesign
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram